Bieg i piknik już za nami. Oj, działo się, działo!

Na   starcie   stawiło  się aż 37 biegaczy z pieskami, a frekwencja na pikniku przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Zawodnicy   wystartowali   punktualnie   o  godzinie  15:00  na  trasę przygotowaną w Parku na Bydgoskim Przedmieściu.

Jak  widać  trasa była łatwa, prosta i przyjemna. Nawet miękka bardzo, zatem stawy zbytnio nie ucierpiały. Na ścieżkach napotkać można było spore kałuże, co dodało rywalizacji tylko więcej emocji. Wystartowaliśmy  spod  wielkiej  niebieskiej  bramy  naszego  partnera Decathlon Toruń, która znajdowała  się  naprzeciw głównej bramy Schroniska Dla Zwierząt. Biegacze mieli do pokonania jedną lub dwie pętle. Jedna  pętla  to 2,5 km i można na niej zakończyć bieg, jednak dystans biegu głównego to 5 km i ten był nagradzany.

Najwytrwalsi biegacze trenowali już od poniedziałku, przychodząc przez cały tydzień po pieski do schroniska i oswajając się ze swoimi przyszłymi  biegowymi  partnerami. Spowodowało to niesamowitą walkę na trasie i to na obu dystansach. Rywalizację na 2,5 km wygrał w świetnym stylu  Jakub Fiszer uzyskując czas 10:35 min! Drugie miejsce przypadło Przemysławowi  Krawczykowi  – czas 10:43, a trzecie miejsce Wiesławowi Majewskiemu – czas 13:19 min.

Bieg  na 5 km jako pierwszy ukończył Jerzy Ładysz z czasem 20:31 min – serdecznie  gratulujemy! Pan Jerzy Ładysz biegł bez psa, więc pierwsze miejsce  i zwycięstwo przypadło w takim wypadku Arkadiuszowi Sikutowi, który ze swoim pupilem pokonał dystans w czasie 20:51! Brawo! Miejsce  drugie dla duetu pod wodzą Karoliny Chojnackiej i czas 21:47. Na  miejscu  trzecim na podium stanęli Rafał Tomaszewski wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem, którzy trasę biegu ukończyli w czasie 23:22!