Pierwsze wbieganie po schodach za nami

Czas na podsumowanie pierwszej odsłony GP Torunia w Biegu po Schodach.Wszystko udało się jak należy. Chociaż początkowo pokropił deszcz i dopadły nas w ślad za tym obawy związane z frekwencją, ostatecznie słonko mile nas ogrzewało i dopingowało zawodników.

Na starcie stanęło 32 śmiałków, w tym 6 kobiet. Odbyły się w związku z tym cztery serie startów w dwóch rundach. Kwalifikacje wygrał Patryk Szyman przed Robertem Kmieciakiem (strata około 2 sek) i Andrzejem Lackowskim (strata ok. 3 sek do zwycięzcy). Pierwszą kobietą kwalifikacji została Paulina Surmacewicz (19. miejsce open), dalej uplasowały się Anna Kaczorowska (26 miejsce) i Iwona Balewska (29 miejsce). Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.

Drużynowo eliminacje wygrał zespół Aniro Run Team w składzie Paweł Grefkowicz i Michał Sołecki z czasem łącznym 2:28,6 min i jako jedyny zakwalifikował się do serii finałowej.

Druga runda startów przyniosła zażartą walkę o zwycięstwo. Na starcie stanęło 20 zawodników, którzy zdobyli awans do finałowych zmagań. Pierwszy bieg tej serii okazał się chyba najtrudniejszy, być może wpływ na to miała podwyższająca się temperatura, być może przysłowiowe „zmęczenie materiału”. Jednak gorący doping kibiców pozwolił wykrzesać uczestnikom dodatkowe zapasy sił i w ostatecznej rozgrywce uzyskali oni najlepsze czasy tego dnia! Wywróciło to dotychczasową kolejność niemal do góry nogami. Lider serii kwalifikacyjnej Patryk Szyman zajął czwarte miejsce z czasem 0:55,7 sek; na trzeciej pozycji zameldował się Andrzej Lackowski (0:55,0 sek), drugie miejsce utrzymał Robert Kmieciak z czasem 0:54,0 sek; a rywalizację wygrał Damian Chylewski uzyskując łączny czas dwóch biegów 0:53,1 sek. Niesamowity wyczyn! Szczerze gratulujemy!

Wśród kobiet sytuacja nie uległa już zmianie. Do serii finałowej zakwalifikowała się tylko Paulina Surmacewicz z Aniro Run Team i ona wygrała zawody z czasem 1:16,1 min zajmując 20 miejsce. Podium kobiet uzupełniły zawodniczki serii kwalifikacyjnej Anna Kaczorowska i Iwona Balewska.

Kolejna odsłona Grand Prix odbędzie się jesienią, najprawdopodobniej będzie to listopad b.r. O terminie i wszystkich szczegółach poinformujemy już niebawem. Serdecznie wszystkich zapraszamy!