Psiebiegnęli się

W dniu 15 września 2018 roku w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu o godzinie 14:00 wystartowała druga odsłona toruńskiego charytatywnego biegu z pieskami na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Biuro zawodów znajdowało się na terenie psiego parku zlokalizowanego w obrębie Schroniska, gdzie odbywał się „Piknik na 4 łapy”. Start i trasa biegu znajdowały się na terenie naszego przepięknego Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Tym razem alejki parku zatętniły od stóp 56 biegaczy i piesków, którzy zmierzyli się jak zwykle na dwóch dystansach: 2,5 i 5 km.

Na podium dłuższego dystansu stanęli:

1. Maciej Wiśniewski

2. Krzysztof Urbański

3. Mariusz Figurski

Na dystansie 2,5 km laury odebrali:

1. Marcin Schweig

2. Inga Stadnik

3. Aleksander Sobieszczyk

Z opłat wpisowych od uczestników biegu oraz wolnych datków zebrano 812 złotych na rzecz podopiecznych Schroniska. Zapraszamy do wysłuchania materiału dźwiękowego naszego Partnera medialnego ESKA Info Toruń. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, posiada swój unikalny klimat i z całą pewnością zasługuje na kontynuację w przyszłości.
Galerie zdjęć z imprezy dostępne są pod linkami:
Dzielimy się z Wami również sympatycznym filmikiem nagranym przez Gordona Tooyesa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom biegu oraz pikniku, za zaangażowanie i Waszą wielką ofiarność!  Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o., jv Nestle and Generals Mills, ARMEDIC Arkadiusz Szefler, dziękujemy Wolontariuszom, członkom i sympatykom stowarzyszenia Marmel oraz oczywiście Schronisko Dla Zwierząt Toruń 
Dziękujemy Magdalena Furmanowicz za wspaniały pomysł, który pozwala łączyć nam pasję z dobroczynnością, dziękujemy naszemu medialnemu Patronowi ESKA INFO Toruń za wielki wkład w promocję wydarzenia.
Do zobaczenia za rok