Bartek_zbiorka

Wszystko zaczęło się jakiś rok temu, na wiosnę 2016 roku. Zapewne gdzieś w sieci, niewykluczone że na fb, wypatrzyłem Bartkową „Koszulkę Mocy”. Temat wydawał mi się ciekawy, bo z jednej strony 5-letni chłopiec, który miał po prostu pecha, a z drugiej koszulka, bieganie, pozytywni ludzie zgromadzeni w Drużynie Bartka. To wszystko obudziło we mnie chęć dorzucenia choćby małej cegiełki i tak zostałem posiadaczem Bartkowej „Koszulki Mocy” oraz dołączyłem do Drużyny Bartka.

Nie mam pojęcia z czego szyte są te koszulki ani czym je namaczają, ale na własnej skórze poczułem ich moc. Można by powiedzieć, że z czasem całkowicie zmieniłem swoje podejście do biegania – ze stricte nastawionego na coraz dłuższe dystanse, poprawianie co tydzień własnych rekordów do normalnego, spokojnego treningu, bez spiny ale za to z głową. Usainem Boltem nigdy nie będę, ale zamierzam biegać, biegać ot tak, dla Przyjaciela.

Co się udało w ciągu tego roku zrobić?

Otóż, prowadzimy jako Stowarzyszenie Marmel publiczną zbiórkę pieniędzy dla Bartka. Zbiórki organizowane są praktycznie co tydzień podczas biegów w naszej okolicy. Dodatkowo na każdym biegu organizowanym przez Nas nigdy nie zabraknie Bartkowej Świnki, można by rzec, że jest ona nieodzownym elementem każdego biegu. Oczywiście na tym nie poprzestaniemy. Nasze głowy są pełne pomysłów z jednej strony typowo biegowych a z drugiej strony pomoc Bartkowi będzie ściśle powiązana z naszą działalnością.

Jeśli masz pomysły i chcesz z nami działać – zapraszamy do kontaktu!!

Więcej o Bartku na www.naszmaraton.pl

Zbiórka publiczna 2017/779/OR zakończyła się z dniem 30.06.2018